УЗД для тварин

Ультразвукове дослідження тварин в Києві і області

Коли необхідно дослідження?

УЗД необхідно як для діагностики та лікування багатьох хвороб внутрішніх органів, хірургічних і терапевтичних, так і для контролю деяких процесів здорового організму: овуляції, вагітності, післяпологового періоду, вікових фізіологічних змін.

На УЗД може направити: терапевт, хірург, онколог, ендокринолог, нефролог, невролог або дерматолог. Лікарі репродуктологи, що допомагають просунутим власникам отримувати здорове потомство від елітних тварин не обходяться без ультразвуку при плануванні і проведенні вагітності і пологів. УЗД вже стало рутиною в практиці лікування хвороб гризунів і зайцеподібніх, тхорів, птахів, рептилій, екзотичних тварин.

Як проводиться дослідження?

  • Укладання на стіл на спеціальні подушки, що забезпечують комфорт Вашого вихованця. Під час УЗД тварина знаходиться в положенні лежачи на спині, але позиція може змінюватися в залежності від досліджуваної області або при вираженому дискомфорті для обстежуваного. Як правило, власники хочуть бути поруч під час обстеження і самі утримують тварину. При необхідності їм допомагає асистент лікаря.
  • Збривання шерсті в області живота. Для забезпечення максимального контакту датчика з шкірою, шерсть на животі виголюється машинкою, при цьому лікарі нашого відділення завжди намагаються виголити якомога меншу ділянку, але з умовою, що це не завадить якісному обстеженню. Допустимо не голити тварин, якщо в потрібній зоні дуже рідкісна м’яка шерсть.
  • Нанесення на шкіру спеціального гелю, для забезпечення максимального контакту датчика з шкірою. Це густий водний розчин крохмалю, без ароматизаторів і барвників. Гель повністю безпечний при нанесенні на шкіру і попаданні в рот тваринам. Після обстеження гель витирається одноразовим паперовим рушником. При попаданні на одяг гель легко видаляється вологою серветкою або при пранні.

Що досліджується за допомогою ультразвуку?

  • Печінка і жовчний міхур, порушення створення і відтоку жовчі, наявність жовчних каменів, новоутворень.
  • Нирки, сечоводи і сечовий міхур, порушення відтоку сечі, наявність новоутворень і сечових конкрементів.
  • Яєчники і матка, запальні і пухлинні зміни. Строки вагітності, кількість плодів, патології плодів.
  • Шлунково-кишковий тракт і підшлункова залоза. Виявляються новоутворення, чужорідні тіла, причини непрохідності, оцінюється моторика шлунково-кишкового тракту.
  • Селезінка і малі органи: лімфовузли, наднирники, судини черевної порожнини. Виключаються новоутворення, запальні зміни, аномалії будови судинного русла.