Чіпування

Часто на дошці оголошень можна побачити такі записи: «Знайдена собака. Шукаємо господаря» або «Пропала собака». Існує безліч способів полегшити процес пошуку власників, наприклад: медальйони на нашийниках, таврування, чіпування.

Однак, медальйон може в будь-який момент відірватися, клеймо з часом стає нечитабельним. Найнадійнішим способом не втратити Вашу тварину є радіочастотна ідентифікація, або чіпування.

Детальніше

Система чіпування тварин складається з трьох складових: мікрочіпа, який є носієм унікального цифрового коду, сканера для зчитування цього коду і бази даних.

Процес чіпування являє собою підшкірну ін’єкцію в область холки, що є безпечною і безболісною процедурою для тварини. Протягом декількох днів чіп покривається сполучнотканинною капсулою і стає частиною підшкірної жирової клітковини, що перешкоджає його зміщенню.

Незважаючи на те, що мікрочіп є чужорідним тілом в організмі тварини, при правильно виконаній ін’єкції реакції відторгнення не відбувається за рахунок біосумісного скла на поверхні чіпа. Після введення мікрочіпа на його цифровий код в міжнародну базу даних відправляється інформація не тільки про саму тварину (вид, порода, дата народження, кличка), але і про власника. Зчитування даних проводиться за допомогою сканера, який є в будь-якій великій ветеринарній клініці.

Хочеться звернути Вашу увагу на те, що чіпування є обов’язковою вимогою при ввезенні тварини до країн Євросоюзу, а також при участі в міжнародних виставках.